Головна Про Березань

Про Березань

Про Березань

 

 

Береза́нь — місто в Броварського району Київської області, центр Березанської міської громади. Розташоване на річці Недрі в східній частині області за 82 км від Києва по трасі Е40М03 (Київ — Харків) (65 км від Києва залізницею). Залізнична станція.

Населення: 16 000 (орієнтовні дані станом на 2020 рік)

Історія назви міста

Згідно з основною версією назва Березань походить від назви річки Березанки, що впадає в Недру неподалік від міста, однак колись так називалася сама Недра. Схожу за походженням назву має притока Недри другого порядку Сухоберезиця. Назви цих річок пояснюють природними умовами тієї місцевості, якою вони протікають. На берегах річки Березанки були розташовані березові ліси. У Сухоберезиці — сухі береги. Тепер колишня річка Березанка має назву Недра.

Підприємства

У місті діють такі підприємства:

ВАТ "Березаньпродтовари" (мінеральна вода «Березанська»)

ВАТ "Березанський момбікормовий завод"

ПрАТ "Березеранський завод залізобетонний виробів"

ТОВ "Березанська суконна фабрика"

Державна сортовипробувальна станція

ТОВ "МЦ Баухемі" (підприємство з виготовлення будівельних сумішей)

Також функціонує завод з виробництва газоблоків "Aeroc" і ТОВ "Белла трейт".

Серед служб, що надають послуги доставки відправлень і вантажів, функціонує три відділення "Укрпошти", два відділення "Нової пошти", "Делівері", "Ін-тайм".

Транспорт

До Києва з Березані з 5 ранку й до 19:30 приблизно що пів години курсують міжміські маршрутки. З центру міста до станції метро Харківська та від залізничної станції Березань до станції метро Бориспільська.

До Києва курсують електрички напрямку Гребінка-Київ, Яготин-Київ Південно-Західної залізниці.

Через місто курсують міжміські автобуси сполучення Переяслав — Згурівка, Семенівка — Леляки — Березань. Автобуси Баришівка — Березань і у зворотному напрямку курсують 7 разів на день. Також функціонують внутрішні маршрутні таксі № 1–4.

Водойми: озеро центральне, річка Трубіж, Недра.

Географія

Клімат помірно континентальний, м'який, з теплим тривалим літом та помірною, часом нестійкою зимою, з невеликим сніговим покровом і частими відлигами. Ґрунти — в основному чорноземні, родючі, з великим вмістом гумусу, у незначній кількості — супіски, суглинки та солонці, які при необхідних агрономічних заходах дають великі урожаї. Березань оточують хвойні та листяні ліси, березові гаї. Водні ресурси — озеро Центральне, ставки, річки Недра і Трубід — ліві притоки дніпра. Надра багаті на поклади торфу, глини, придатної для виробництва цегли та порцеляни, дрібнозернисті піски, столову мінеральну воду, з якої в давнину виготовляли пиво. Березань оточують хвойні та листяні ліси, березові гаї.

Освіта

Загальноосвітні заклади І-III ступенів

1. Березанська загальноосвітня школа I-III ступенів №1 Березанської міської ради Київської області 07540 м. Березань, вул. Шевченків шлях, 135

2. Березанська загальноосвітня школа I-III ступенів №2 Березанської міської ради Київської області 7540 м. Березань, вул. Горького, 3

3. Березанський навчально-виховний комплекс Березанської міської ради Київської області 7540 м. Березань, вул. Кірова, 102

4. Березанська загальноосвітня школа I-III ступенів №4 Березанської міської ради Київської області 07540 м. Березань, вул. Академіка Дородніцина, 8

Дошкільні (освітянські) заклади

1. "Ромашка" 07540 м. Березань, вул.Комарова, 5-а

2. "Ластівка" 7540 м. Березань, вул.Леніна,154

3. "Сонечко" 7540 м. Березань, вул.Садова,1

4. "Лелеченька" 7540 м.Березань, вул.Войкова,26

5. "Світанок" 7540 м.Березань-2, вул.Поштова,1

Вищі навчальні заклади та ПТУ

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Березанський професійний аграрний ліцей" 07540 м.Березань, вул.Шевченків шлях,35

Відділення МАУП 07540 м. Березань, вул. Дородніцина,8

Культура

В місті працюють музична школа, бібліотеки, будинок культури.

1975 року урочисто відкрито Березанський краєзнавчий музей, який 1980 року дістав статус народного. Експозиції музею розповідають про історію міста з найдавніших часів до сьогодення.

Масштабно в Березані проводять святкування Дня народження Кобзоря, свято Івана Купала, випускні.

У місті проводиться щорічний фестиваль важкої музики «Metal Time festival».

Серед засобів масової інформації у місті працювала редакція газети "Березанські відомості" (1995–2015 рр.) та ТРС «Березань». У січні 2016 року засновано газету "Березанська громада".

Написати повідомлення

Підписатися на новини