1.Перевірка документів на право власності
Такі документи, як свідоцтво на спадщину, договір дарування, купівлі-продажу, витяг з “Державний реєстр речових прав на нерухоме майно”. Якщо є така можливість запросити на огляд квартири нотаріуса або кваліфіковану особу, щоб мати розуміння чи дійсно орендодавець має відповідні документи на житло.
2.Дізнайтеся, хто є власником.
Обов’язково перевірте особу, яка орендує нерухомість. Значна частина власників виїхала за кордон і здала житло родичам. Якщо ця особа є «посередником», зв’яжіться з власником через відеодзвінок і попросіть його надіслати паспорт через месенджер. У деяких випадках майно може бути передане в суборенду. Це означає, що орендар залишає орендоване майно для користування іншим.
Наприклад, власник здає квартиру одній особі на тривалий термін, а іншій – подобово. Якщо первинний орендар здав квартиру в суборенду без згоди власника, це можна вважати шахрайством. Власник може попросити вас вийти в будь-який час.
3.Просимо передати заставу тільки при вході в квартиру.
Якою б привабливою не була пропозиція чи ціна, не перераховуйте суму, поки не відвідаєте та не оглянете квартиру. Одне з найпоширеніших шахраїв, коли шахраї наживаються на депозитах. Люди дзвонять на вказаний номер телефону, і шахрай ставить ряд правдоподібних запитань: скільки людей там проживатиме, чи будуть у них діти чи тварини, скільки вони там проживуть і т.д.. Все схоже на те, що власник справді вирішив посилити сім'ю в своїй квартирі. Потім власник повідомляє їм, що є інші потенційні орендарі, і просить їх внести заставу, щоб підтвердити свої наміри. Довірливий орендар надсилає гроші, а «хазяїн» перестає виходити на зв’язок.
4.Ви коли-небудь стикалися з шахраями? Надайте максимальний розголос!
Отримати страховку в умовах воєнного стану складно. Військовий час – невідповідний час для з’ясування стосунків у правовій сфері. Якщо ви натрапили на шахрайську схему, просимо якомога швидше поширити її в соціальних мережах та ЗМІ. Зверніться до свого агента з нерухомості, щоб попередити інших про небезпеку. Агенти з нерухомості зазвичай працюють безпосередньо з власниками.
Крім того, агенти з нерухомості в закритих спільнотах тісно спілкуються один з одним.Якщо знайдеться недобросовісний власник, агент з нерухомості виставить недобросовісного власника в професійні кола і не піде на співпрацю.
5.Підібрати квартиру через агента.
Ретельно вибирайте брокера, з яким співпрацюєте.
Якщо ви знайшли оголошення в соціальних мережах, перегляньте особисту сторінку агента , подивіться, як він спілкується з людьми, скільки працює, відгуки про нього, а потім враховуйте його при виборі квартири.
6.Підписання договору оренди.
Потрібно підписати письмовий договір оренди, зробити копію паспорта та перевірити необхідні документи. Зрештою, це переважно письмове підтвердження. Якщо ви раптом зіткнетеся з шахраєм, ви можете використовувати ці документи для поширення цієї інформації. Таким чином можна сміливо знімати одну квартиру на добу. Для подобової оренди доцільно звертатися на спеціалізований сайт, який відповідає за перевірку права власності. Обов’язково прочитайте відгуки про квартиру, яку збираєтеся орендувати. Уникайте тих, у кого немає відгуків або низькі оцінки.
7 Як заощадити на оренді.
Великі міста Західної України перенаселені, тому важко знайти доступне житло. Доцільною рекомендацією буде відвідати райцентр, передмістя та села. Знайти будинок ще складніше, оскільки в селі немає оголошень. Але таким чином ви зможете знайти більше місць для проживання за розумними цінами.
Дотримуючись цих порад, ви зможете захистити себе від більшості видів шахрайства при оренді нерухомості. Будьте уважні та обережні, і ви уникнете багатьох проблем!